Jak wyróżnić się spośród dziesiątek stomatologicznych wydarzeń edukacyjnych, których w szalonym tempie przybywa każdego roku? W przypadku 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej jest to o tyle prostsze, że konkurencyjne przewagi – jak na dłoni – widać w samej idei, wyjątkowo praktycznym programie, pełnych pasji ludziach oraz towarzystwie międzynarodowej wystawy CEDE 2018.
- Kongres jest pierwszym wydarzeniem edukacyjnym w Polsce, który w takim zakresie zwraca uwagę na codzienne potrzeby lekarzy ogólnie praktykujących, początkujących i doświadczonych oraz – co równie ważne – higienistek i asystentek.
- Przekazywana wiedza ma ułatwić pracę tym, którzy w równym stopniu leczą dzieci, młodzież, dorosłych o różnym statucie majątkowym, kobiety w ciąży czy seniorów i chcą wiedzieć, czy postępują zgodnie z obowiązującymi standardami jakości i bezpieczeństwa.
- Program wydarzenia przygotowały najważniejsze towarzystwa stomatologiczne oraz pełni pasji ludzie, którzy w ramach integracji naukowej pracowali pod przewodnictwem prof. Marzeny Dominiak, prezydenta PTS, członkini prestiżowego Komitetu Edukacyjnego FDI.
- Program łączy nowoczesne procedury endodontycze, implantologiczne czy chirurgiczne z podstawową, jakże niezbędną wiedzą, m.in. o leczeniu mleczaków, diagnostyce nowotworów, zasadach racjonalnej antybiotykoterapii czy fundamentalnych badaniach przyzębia.
- Ambicją prelegentów będzie przekazanie słuchaczom wzorcowych recept na leczenie, opartych na aktualnych, światowych wytycznych. Będą prezentować różne punkty widzenia, o leczeniu mówić w aspekcie dylematów, podejmować kontrowersyjne tematy, inspirować do nowych zawodowych wyzwań.
- Program integruje naukę z biznesem, ułatwia zrozumienie działania nowoczesnych technologii oraz korzyści z ich stosowania. Sprzęt, materiały i narzędzia można obejrzeć i przetestować po sąsiedzku – podczas CEDE 2018.
- W programie Kongresu nie brakuje wykładów otwartych dla wszystkich. Sesja „Naukowy zawrót głowy” wyróżni młodych naukowców a fora edukacyjne będą kwintesencją rzetelnego przedstawiania wiedzy o produktach.
- Panele i prezentacje umożliwiają interakcję z wykładowcą/moderatorem, dyskusję, a nawet zadanie konkretnego pytania, również w formie SMS.
- Uczestnictwo w wydarzeniu z pewnością usprawiedliwi chwilowe wyłączenie się z codziennych obowiązków/absencję w gabinecie. Kongres w połączeniu w wystawą pozwala odłożyć do lamusa utarte sformułowanie „jechać na targi”. Do Poznania przyjeżdża się przede wszystkim po wiedzę. Podział tematyczny dostępny na www.cede.pl pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanych zagadnień.
- Wydarzenie podkreśla znaczenie współpracy lekarza z higienistką i asystentką stomatologiczną. Po raz pierwszy w programie Kongresu znalazły się wykłady i warsztaty będące kwintesencją nowoczesnej profilaktyki i higienizacji.
O Kongresie czytaj także na www.cedenews.pl