Kongres Unii Stomatologii Polskiej - znajdź różnicę – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Wiedza

Kongres Unii Stomatologii Polskiej – znajdź różnicę

Kongres Unii Stomatologii Polskiej - znajdź różnicę

Jak wyróżnić się spośród dziesiątek stomatologicznych wydarzeń edukacyjnych, których w szalonym tempie przybywa każdego roku? W przypadku 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej jest to o tyle prostsze, że konkurencyjne przewagi – jak na dłoni – widać w samej idei, wyjątkowo praktycznym programie, pełnych pasji ludziach oraz towarzystwie międzynarodowej wystawy CEDE 2018. 

  1. Kongres jest pierwszym wydarzeniem edukacyjnym w Polsce, który w takim zakresie zwraca uwagę na codzienne potrzeby lekarzy ogólnie praktykujących, początkujących i doświadczonych oraz – co równie ważne – higienistek i asystentek.
  2. Przekazywana wiedza ma ułatwić pracę tym, którzy w równym stopniu leczą dzieci, młodzież, dorosłych o różnym statucie majątkowym, kobiety w ciąży czy seniorów i chcą wiedzieć, czy postępują zgodnie z obowiązującymi standardami jakości i bezpieczeństwa.
  3. Program wydarzenia przygotowały najważniejsze towarzystwa stomatologiczne oraz pełni pasji ludzie, którzy w ramach integracji naukowej pracowali pod przewodnictwem prof. Marzeny Dominiak, prezydenta PTS, członkini prestiżowego Komitetu Edukacyjnego FDI.
  4. Program łączy nowoczesne procedury endodontyczeimplantologiczne czy chirurgiczne z podstawową, jakże niezbędną wiedzą, m.in. o leczeniu mleczakówdiagnostyce nowotworów, zasadach racjonalnej antybiotykoterapii czy fundamentalnych badaniach przyzębia.
  5. Ambicją prelegentów będzie przekazanie słuchaczom wzorcowych recept na leczenie, opartych na aktualnych, światowych wytycznych. Będą prezentować różne punkty widzenia, o leczeniu mówić w aspekcie dylematów, podejmować kontrowersyjne tematy, inspirować do nowych zawodowych wyzwań.
  6. Program integruje naukę z biznesem, ułatwia zrozumienie działania nowoczesnych technologii oraz korzyści z ich stosowania. Sprzęt, materiały i narzędzia można obejrzeć i przetestować po sąsiedzku – podczas CEDE 2018.
  7. W programie Kongresu nie brakuje wykładów otwartych dla wszystkich. Sesja „Naukowy zawrót głowy” wyróżni młodych naukowców a fora edukacyjne będą kwintesencją rzetelnego przedstawiania wiedzy o produktach.
  8. Panele i prezentacje umożliwiają interakcję z wykładowcą/moderatorem, dyskusję, a nawet zadanie konkretnego pytania, również w formie SMS.
  9. Uczestnictwo w wydarzeniu z pewnością usprawiedliwi chwilowe wyłączenie się z codziennych obowiązków/absencję w gabinecie. Kongres w połączeniu w wystawą pozwala odłożyć do lamusa utarte sformułowanie „jechać na targi”. Do Poznania przyjeżdża się przede wszystkim po wiedzę. Podział tematyczny dostępny na www.cede.pl pozwala na szybkie odnalezienie poszukiwanych zagadnień.
  10. Wydarzenie podkreśla znaczenie współpracy lekarza z higienistką i asystentką stomatologiczną. Po raz pierwszy w programie Kongresu znalazły się wykłady i warsztaty będące kwintesencją nowoczesnej profilaktyki i higienizacji.

 O Kongresie czytaj także na www.cedenews.pl