Materiał Partnera: Czy szczoteczka do mycia zębów może mieć wpływ na osadzanie się egzogennych przebarwień ? – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Materiał Partnera

Materiał Partnera: Czy szczoteczka do mycia zębów może mieć wpływ na osadzanie się egzogennych przebarwień ?

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z przebarwieniami egzogennymi.

Dostępne są różne pasty wybielające. Skład past wybielających może różnić się w zależności od producenta. Składniki past wybielających pomagają usunąć powierzchniowe przebarwienia i przywrócić naturalną biel zębów. Ważne jest jednak, aby używać past wybielających z umiarem i zgodnie z zaleceniami producenta. Ścierność pasty określa  wskaźnik RDA (Relative Dentin Abrasivity).

Pasty w zależności od RDA dzielimy na:

  • pasty o niskiej ścierności – RDA poniżej 70.
  • pasty o średniej ścierności – RDA w zakresie 70-100.
  • pasty o wysokiej ścierności – RDA powyżej 100*.

Zaleca się stosowanie past o niższych wartościach RDA, zwłaszcza jeśli masz wrażliwość zębów lub delikatne szkliwo. Pasty, których RDA przekracza 100 najlepiej stosować w porozumieniu z lekarzem dentystą lub higienistką stomatologiczną i ściśle wg ich zaleceń. Warto jednak pamiętać, że RDA to tylko jedna z wielu właściwości pasty do zębów. Inne czynniki, takie jak składniki antybakteryjne, fluor, zdolność do walki z próchnicą i innymiproblemami jamy ustnej, są równie ważne przy wyborze odpowiedniej pasty. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże dostosować pastę do Twoich indywidualnych potrzeb.

W usuwaniu egzogennych przebarwień pomóc może także szczoteczka do zębów z technologią soniczną. Szczoteczka Philips Sonicare wykonuje optymalną ilość ruchów pulsacyjnych i wymiatających na minutę, dzięki którym wytwarzają się mikrobąbelki wtłaczane w trudno dostępne miejsca. Niektóre modele szczoteczek Philips Sonicare (np. Philips Sonicare Prestige 9900, Philips Sonicare Diamond Clean Smart, Philips Sonicare Diamond Clean) wyposażone są w tryb wybielania White lub White+, w którym szczoteczka przez dodatkowe pół minuty poleruje zęby. Gładka powierzchnia szkliwa po polerowaniu jest mniej podatna na osadzanie się przebarwień egzogennych.

Aby skutecznie usuwać egzogenne przebarwienia można także wybrać końcówkę przeznaczoną do usuwania przebarwień egzogennych Philips Sonicare.

Końcówka Philips Sonicare All-In-One  uzyskuje efekt do 100% mniej przebarwień**

dzięki trójkątnemu przekrojowi włókien

Końcówka Philips Sonicare Optimal White przyniesie rezultaty do 100 mniej przebarwień***

już po tygodniu właściwego stosowania

Podsumowując jeśli masz problem z osadzaniem się egzogennych przebarwień i chcesz odzyskać naturalną biel swoich zębów warto wypróbować produkty Philips Sonicare.

* Zgodnie z Normą Europejską  (ISO 11609:1995, update ISO 11609:2010) wartość RDA dla past dopuszczonych do sprzedaży na rynku europejskim może wynosić : (pasty do codziennego 30 – 70

pasty do zębów wrażliwych do 40, pasty wybielajace dla palaczy 100.)

**  W badaniu laboratoryjnym i w porównaniu do szczoteczki manualnej; w programie czyszczenia Clean.

***  Dotyczy usuwania przebarwień powierzchniowych ze szczoteczką Philips Sonicare w trybie White+ z użyciem wiodącej pasty wybielającej