Materiał Partnera! Końcówki Philips Sonicare – którą wybrać? – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Materiał Partnera

Materiał Partnera! Końcówki Philips Sonicare – którą wybrać?

Końcówki Philips Sonicare – którą wybrać?

Sprawdź jak można odpowiednio dopasować końcówkę dla pacjenta!

 

Czym wyróżniają się końcówki do szczoteczki Philips Sonicare? 

Czy podczas wizyty zdarza się Państwu że pacjenci nie wiedzą której końcówki powinni używać i czy pasuje ona do ich modelu elektrycznej szczoteczki sonicznej Philips Sonicare? Otóż jesteśmy w stanie pomóc z informacją na temat naszych końcówek. Do każdego modelu elektrycznej szczoteczki sonicznej Philips Sonicare pasują te same, uniwersalne końcówki Philips Sonicare¹. Każda z nich działa holistycznie i pozwala dobrze wyczyścić obszary w jamie ustnej, dodatkowo  dzięki odpowiedniemu wyspecjalizowaniu posiadają też unikalne cechy, dzięki którym mogą osiągnąć różne efekty. Większość końcówek Philips Sonicare posiada również odmiany high-end/mid-end (wersje premium oraz optymalną), co pozwala na jeszcze dokładniejszą specjalizację dla Waszych pacjentów.

Końcówki powinno wymieniać się tak samo jak standardowe szczoteczki manualne, czyli co ok 3 miesiące. Dzięki nowatorskim rozwiązaniom szczoteczka Philips Sonicare sama wyśle sygnał, jeśli włożymy do niej końcówkę nienadającą się już do efektywnego mycia zębów. W sprzedaży dostępne są zestawy Końcówek Philips Sonicare podwójne i poczwórne, co pozwala zrobić zapas na pół roku albo na cały rok.

Na rynku pojawiły się tańsze zamienniki tych końcówek, nie są one jednak przebadane klinicznie, nie dają gwarancji osiągnięcia dobrych rezultatów i nie gwarantują bezpieczeństwa dla zębów i dziąseł.

Rodzaje końcówek Philips Sonicare

Wybór odpowiedniej końcówki do elektrycznej szczoteczki sonicznej Philips Sonicare jest powiązany z efektami, jakie chcemy uzyskać u pacjenta i z obszarem jamy ustnej, na którym chcemy się szczególnie skupić.

  • Usuwanie płytki bakteryjnej

Do standardowego, codziennego czyszczenia zębów dostępne są 3 końcówki, które różnią się od siebie dokładnością działania. Podstawowa, czyli Pro Result Standard, usuwa 2x więcej płytki nazębnej niż zwykła szczoteczka manualna². Jeszcze lepsze efekty daje końcówka Optimal Plaque Defenceusuwająca 7x więcej płytki nazębnej², a nad nimi króluje Premium Plaque Defence, usuwająca aż 10x więcej płytki nazębnej niż standardowa szczoteczka².

  • Zdrowe dziąsła

Zdrowe dziąsła są bardzo ważne w utrzymaniu zdrowych zębów. O dziąsła zadbają końcówki Optimal Gum Care, która poprawi stan dziąseł już w 2 tygodnie oraz Premium Gum Care, która w 2 tygodnie pozwoli uzyskać 7x zdrowsze dziąsła³.

  • Usuwanie przebarwień

Specjalna budowa końcówek sprawia, że dają one dodatkowy efekt wybielający. Optimal White przyniesie rezultaty już po tygodniu właściwego stosowania, a Premium White wybieli zęby już po 3 dniach.

  • Końcówki specjalistyczne 

Szerokie możliwości szczoteczki Philips Sonicare pozwalają wykorzystywać jeszcze więcej końcówek dla jeszcze lepszego dbania o jamę ustną. Tongue Care+ w zaledwie 60 sekund zapewni świeży oddech na cały dzień³, Sensitive działa bardzo delikatnie i jednocześnie wciąż bardziej skutecznie niż szczoteczka manualna. Przyniesie ulgę osobom, które borykają się np. z problemem krwawiących dziąseł. Dla najmłodszych przeznaczona jest końcówka For Kids, która pozwala uzyskać do 75% skuteczniejszego czyszczenia dziecięcych zębów, dzięki miękkiemu włosiu⁴. Dzieci słabiej niż dorośli radzą sobie z dokładnym myciem zębów, zwłaszcza tam, gdzie trudno dotrzeć szczoteczką. I w końcu Intercare, końcówka zaprojektowana tak, by bez problemu docierać głęboko w przestrzenie międzyzębowe⁵. Jest również odpowiednia dla pacjentów którzy noszą aparaty stałe.

 

Do szczoteczek Philips Sonicare dołączane jest eleganckie etui, które pozwoli na wygodne przechowywanie całego zestawu.

₁nie dotyczy końcówek do Philips Sonicare Kids

₂Ze szczoteczką Philips Sonicare w trybie czyszczenia Clean.

₂Ze szczoteczką Philips Sonicare w trybie czyszczenia Gum Health w porównaniu do szczoteczki manualnej; na podstawie wskaźnika krwawienia dziąseł (GBI)

₃8 godzin świeżego oddechu. Ze szczoteczką Philips Sonicare w trybie Tongue Care

₄Ze szczoteczką Philips Sonicare For Kids

₅Ze szczoteczką Philips Sonicare w trybie czyszczenia Clean