Porównanie elektrycznych szczoteczek sonicznych Philips Sonicare. Jaką szczoteczkę można wybrać dla swojego pacjenta? – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Materiał Partnera

Porównanie elektrycznych szczoteczek sonicznych Philips Sonicare. Jaką szczoteczkę można wybrać dla swojego pacjenta?

MATERIAL PARTNERA!

W codziennej pracy lekarzy dentystów i higienistek stomatologicznych istotnym zadaniem jest wspomaganie pacjentów w wyborze odpowiednich akcesoriów do higieny jamy ustnej, a szczególnie – szczoteczek do mycia zębów. Wybór odpowiedniej szczoteczki jest aspektem indywidualnym, zależnym od m.in. od stanu zdrowia jamy ustnej pacjenta oraz jego zdolności manualnych. Warto jednak zwracać uwagę na innowacyjne rozwiązania w zakresie higieny jamy ustnej – takie jak elektryczne szczoteczki soniczne Philips Sonicare, które na co dzień wspierają utrzymanie zdrowia zębów i dziąseł pacjentów w różnym wieku.

Technologia soniczna Philips Sonicare stanowi wysoki standard w codziennej higienie jamy ustnej. Skuteczność pracy elektrycznych szczoteczek sonicznych Philips Sonicare polega na wykonywaniu intensywnych ruchów pulsacyjno – wymiatających przez włóka końcówki, które za pomocą pulsacji powodują rozbicie płytki nazębnej, a  ruchy wymiatające włókien końcówki usuwają poprzednio rozbitą już płytkę. Dzięki temu w jamie ustnej uzyskuje się efekt powstawania mikrobąbelków, które w połączeniu z pastą, wodą i śliną docierają w przestrzenie międzyzębowe i trudno dostępne miejsca w jamie ustnej.

Jaka szczoteczka soniczna będzie najlepsza? Polecane modele

Na rynku jest wiele rodzajów szczoteczek sonicznych, dlatego wcale nie tak łatwo wybrać idealny model dla pacjenta. Poniżej prezentujemy szczoteczki soniczne w różnych cenach , na które warto zwrócić szczególną uwagę.

  • Philips Sonicare Prestige 9900

To najbardziej zaawansowana szczoteczka soniczna w ofercie marki Philips. Model jest wyposażony w inteligentną technologię SenseIQ, która wyczuwa technikę szczotkowania i na tej podstawie, dopasowuje intensywność czyszczenia. Philips Sonicare Prestige 9900 jest wyposażona w końcówkę A3 Premium All-in-One, która ma kompleksowe działanie i potwierdzone klinicznie rezultaty: usuwa do 20 razy więcej płytki bakteryjnej¹, zapewnia do 15 razy zdrowsze dziąsła² i usuwa do 100% więcej przebarwień³. Ten model jest również rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Prestige 9900

posiada nową aplikację mobilną Philips Sonicare, dzięki której pacjenci mogą otrzymać indywidualny instruktaż i wskazówki podczas czyszczenia oraz szczegółowe raporty ze wszystkich dni – nawet, gdy aplikacja nie jest włączona. Z Philips Sonicare można śledzić postępy z każdego dnia roku. Dzięki aplikacji można również samodzielnie zdecydować o sposobie pracy szczoteczki – program czyszczenia oraz poziom intensywności wybiera się w menu aplikacji mobilnej, która synchronizuje się ze szczoteczką.

W zestawie ze szczoteczką Philips Sonicare Prestige jest stylowe etui wykonane z delikatnej w dotyku, ekologicznej skóry wegańskiej. Pozwala ona na naładowanie szczoteczki za pomocą kabla USB-C – chociaż nie trzeba będzie tego robić często – bateria wystarcza na 2 tygodnie używania szczoteczki.

 

  • Philips Sonicare DiamondClean 9000

 

Dobra szczoteczka soniczna to również Philips Sonicare DiamondClean 9000. Dlaczego warto zwrócić na nią uwagę? Model jest wyposażony w końcówkę C3 Premium Plaque Defence, która dogłębnie czyści zęby, usuwając przy tym do 10 razy więcej płytki nazębnej w porównaniu z manualną szczoteczką⁴.

Ta szczoteczka soniczna ma 4 tryby działania do wyboru:

Clean, White+, Gum Health i Deep Clean+.

Do codziennego mycia zębów najodpowiedniejszy będzie tryb Clean. White+ przyda się do pozbycia się przebarwień egzogennych, Gum Health dba o dziąsła, a Deep Clean+ to dłuższy czas na mycie zębów.

Nie masz pewności, czy pacjent używa odpowiedniej siły nacisku? Szczoteczka Philips Sonicare DiamondClean 9000 za każdym razem, gdy pacjent będzie zbyt mocno przyciskać szczoteczkę do zębów, urządzenie  poinformuje o tym za pomocą odpowiedniego sygnału.

 

  • Philips Sonicare ProtectiveClean 6100

Jaka szczoteczka soniczna sprawi, że zęby Twoich pacjentów staną się bielsze już po tygodniu regularnego korzystania z urządzenia? Z pewnością uda się to Philips Sonicare ProtectiveClean 6100. W tej szczoteczce została zastosowana końcówka W2 Optimal White, która świetnie sobie radzi z usuwaniem przebarwień egzogennych. Badania kliniczne wykazały do 100 mniej przebarwień już po 7 dniach⁵.

W Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 są trzy tryby pracy do wyboru:

Clean (czyści zęby), White (usuwa przebarwienia) i Gum Care  (dba o dziąsła).

  • Philips Sonicare ProtectiveClean 5100

Zestawienie dobrych szczoteczek sonicznych zamyka Philips Sonicare ProtectiveClean 5100. Podobnie jak poprzedni model, tak i ten został wyposażony w końcówkę W2 Optimal White. Pacjent może dbać o zęby, korzystając przy tym z jednego z trzech dostępnych programów. Do wyboru jest standardowy program Clean, który czyści zęby, program White, którego warto użyć, gdy chcemy pozbyć przebarwień egzogennych i program Gum Care, czyli delikatna pielęgnacja dziąseł.

Z ta szczoteczką Philips Sonicare ProtectiveClean 5100 nie musisz się już martwić, czy pacjenci poświęcają na higienę jamy ustnej odpowiedni czas. Urządzenie, poinformuje kiedy upłynie optymalny czas szczotkowania każdej z części jamy ustnej.

Podsumowując w codziennej pracy lekarzy dentystów i higienistek stomatologicznych istotnym zadaniem jest wspomaganie pacjentów w wyborze odpowiednich akcesoriów do higieny jamy ustnej. Philips oferując różne elektryczne szczoteczki soniczne Philips Sonicare zapewnia możliwość wybrania modelu dopasowanego do indywidulanych potrzeb pacjenta w różnych cenach co powoduję, że technologia Philips Sonicare staje się powszechnie dostępna.

₁W porównaniu do szczoteczki manualnej z końcówką A3 Premium All-in-One; w programie czyszczenia Clean.

₂W porównaniu do szczoteczki manualnej; w ciągu 6 tygodni z końcówką A3 Premium All-in-One; w programie czyszczenia Clean.

₃W badaniu laboratoryjnym i w porównaniu do szczoteczki manualnej; w programie czyszczenia Clean.

₄Ze szczoteczką Philips Sonicare w trybie czyszczenia Clean

₅Dotyczy usuwania przebarwień powierzchniowych ze szczoteczką Philips Sonicare w trybie White+ z użyciem wiodącej pasty wybielającej.