Miesiąc zdrowia jamy ustnej dobiega końca. Dziękujemy Partnerom! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Miesiąc zdrowia jamy ustnej dobiega końca. Dziękujemy Partnerom!

Już po raz piąty z rzędu kampania „Polska mówi #aaa” zainspirowała rodziców, pedagogów oraz lekarzy do celebrowania Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca). Polskie Towarzystwo Stomatologiczne razem z tegorocznymi Partnerami projektu jak co roku postarało się, aby obchody trwały dużo dłużej niż tylko jeden dzień a przez cały miesiąc.
 
W ramach tego rocznej kampanii zorganizowane zostało wiele różnych aktywności, które z pewnością podniosły poziom świadomości obywateli w kontekście prawidłowej higieny jamy ustnej.
 
Szczególne podziękowania kierujemy do Partnerów tegorocznej edycji Polska Mówi aaa, którzy dzięki własnemu zaangażowaniu włączyli się do akcji oraz zorganizowali setki godzin bezpłatnych przeglądów oraz instruktaży prawidłowej higieny jamy ustnej. Nie możemy również zapominać o inicjatywach oddolnych poszczególnych klinik prywatnych lub pracowników tych placówek za co serdecznie jako organizatorzy dziękujemy.
Podczas tych spotkań organizowanych na terenie całego kraju dzieci razem z rodzicami mogły dowiedzieć się dlaczego należy dbać o zdrowie jamy ustnej ale do tego usłyszeć jak to prawidłowo robić i dlaczego to tak ważne.
 
Nie możemy zapominać, że kampania Polska Mówi aaa zmieniła swój charakter i od 2021 roku stała się kampanią całoroczną, podczas której organizowane będą również akcje oraz eventy przez organizatorów oraz partnerów tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Już teraz zachęcamy do śledzenia strony Polska mówi aaa, gdzie w aktualnościach oraz na profilu kampanii będą pojawiać się kolejne aktywności w ramach działań całorocznych.
Więcej o kampanii znajdziecie TUTAJ!