Zapraszamy na V Kongres Stomatologii podczas Warsaw Dental Medica Show! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Zapraszamy na V Kongres Stomatologii podczas Warsaw Dental Medica Show!

Poprawiająca się sytuacja pandemiczna i znoszenie obostrzeń sprawia, że także w stomatologii doświadczamy stopniowego powrotu do normalności znanej sprzed 2020 roku. Jednym z dowodów na to jest V Kongres Stomatologii, który już na początku września br. zostanie przeprowadzony podczas kolejnej edycji Warsaw Dental Medica Show.

Zgodnie z oficjalną nazwą wydarzenia w Nadarzynie (V Międzynarodowe Targi i Kongres Stomatologii i Medycyny Estetycznej), dużo miejsca poświęconego będzie zagadnieniom związanym z medycyną estetyczną. To swego rodzaju signum temporis, ponieważ coraz liczniejsza grupa polskich lekarzy stomatologów skłania się do poszerzania oferty swoich praktyk o zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Nie może to dziwić, ponieważ także w przypadku stomatologii procedury zapewniające poprawę estetyki uśmiechu są coraz częściej wybierane przez naszych pacjentów.

Podczas targów oraz Kongresu Stomatologii uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z nowymi trendami i technologiami, które w ostatnich latach rewolucjonizują świat stomatologii i medycyny estetycznej. Podczas najbliższej edycji organizatorzy chcą zwrócić szczególną uwagę na takie tematy jak regeneracji kości, diagnostyka z zastosowaniem technologii trójwymiarowych, profilaktyka oraz ortodoncja.

Choć wydarzenie w Nadarzynie odbędzie się za nieco ponad cztery miesiące, można już rejestrować swój udział zarówno w targach, jak i Kongresie Stomatologii. Co nie bez znaczenia, udział w obu wydarzeniach jest obecnie bezpłatny dla wszystkich uczestników, ponadto każdy z Państwa może liczyć na nieodpłatne miejsce parkingowe. Warto wspomnieć także o tym, że wszyscy lekarze uczestniczący w Kongresie mogą uzyskać punkty edukacyjne.

Jak zapewniają organizatorzy, V Kongres Stomatologii to trzy dni pełne wiedzy na najwyższym poziomie merytorycznym, podczas których uczestnicy nabędą umiejętności, które znajdą zastosowanie w ich codziennej praktyce.

Program V Kongresu Stomatologii obejmuje poniższe zagadnienia:

Czwartek, 8 września

Tematyka:

  • diagnostyka 3D
  • ortodoncja
  • panel dyskusyjny – endodoncja

Piątek, 9 września

Tematyka:

  • profilaktyka
  • periodontologia
  • panel dyskusyjny – antybiotykoterapia

Sobota, 10 września

Tematyka:

  • regeneracja kości
  • leczenie implantologiczne i ortodontyczne w kontekście dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne jest Partnerem Strategicznym Warsaw Dental Medica Show. Wydarzenie to odbędzie się w Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie.