Niewidoczne nakładki ortodontyczne :Beyli ze Znakiem Akceptacji PTS

Aktualności

Niewidoczne nakładki ortodontyczne :beyli ze Znakiem Akceptacji PTS

Niewidoczne, zdejmowalne, efektywme, higieniczne, komfortowe – nakładki :beyli (CA® CLEAR ALIGNER), to kolejny produkt, który w komunikacji biznesowej będzie mógł posługiwać się Znakiem Akceptacji Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

„Twój uśmiech jest odzwierciedleniem tego, jak się czujesz. Jeśli chcesz uśmiechać się bez zahamowań, wybierz :beyli i sprawdzoną technologię CA Clear Aligner” – to hasło ze strony internetowej producenta. Czym jest technologia, która otrzymała Znak Akceptacji PTS?

Niewidoczne nakładki ortodontyczne :beyli (CA® CLEAR ALIGNER), to produkt wykonany na zamówienie zgodnie z art. 1 lit. d) dyrektywy 93/42 / EWG (definicja: każdy produkt, który jest specjalnie wytwarzany zgodnie z pisemną receptą wydaną przez odpowiednio wykwalifikowanego lekarza na jego odpowiedzialność, dopasowany do specyficznych cech konstrukcyjnych i przeznaczonych do wyłącznego użytku u wskazanego pacjenta).

ZNAK AKCEPTACJI – CO WARTO WIEDZIEĆ?

:beyli, to nowoczesny system leczenia ortodontycznego przy pomocy niewidocznych nakładek, produkowanych przez niemiecką firmę Scheu-Dental. System CA® Clear Aligner to gwarancja efektywnej korekcji zębów oraz komfortu dla pacjenta.

Proces projektowania nakładek ortodontycznych odbywa się poprzez nowoczesną cyfrową analizę trójwymiarowego skanu uzębienia pacjenta, co pozwala na dokładne opracowanie planu leczenia. Nakładki wykonywane są metodą termoformowania. Do ich produkcji wykorzystuje się unikalną kombinację materiału o trzech różnych grubościach (soft – 0,5 mm, medium – 0,625 mm oraz hard – 0,75 mm). Jest to materiał medyczny pierwszej klasy, który nie zawiera Bisfenol A (BPA).

Niewidoczne nakładki :beyli (CA® CLEAR ALIGNER) różnią się od innych dostępnych na rynku nakładek tym, że zakrywają część dziąseł (2-3 mm). Zwiększa to natężenie ciśnienia w poszczególnych miejscach i tym samym skuteczność leczenia. To rozwiązanie sprawia również, że nakładki są mniej widoczne i nie podrażniają dziąseł.

Każda z nakładek projektowana jest pod indywidualną wadę zgryzu pacjenta. Rozwiązanie te sprawia, że wady zgryzu niwelowane są bardziej efektywnie. Użytkownik otrzymuje zestaw nakładek na 15 tygodni ze wskazaniem wymiany nakładki co tydzień na nową. Leczenie podzielone jest na trzytygodniowe fazy, podczas których pacjent nosi trzy rodzaje grubości nakładek ( 1. tydzień – soft, 2. – tydzień – medium, 3. tydzień – hard). Kształt każdej nakładki różni się delikatnie od poprzedniego, dzięki czemu zęby przesuwają się stopniowo na wyznaczone pozycje. Dzięki temu siła oddziaływania na zęby zwiększa się z każdym tygodniem, korygując ułożenie zębów.

Warunkiem koniecznym do spełnienia przed rozpoczęciem leczenia naszymi nakładkami jest posiadanie zdrowych zębów oraz przygotowanie higienizacyjne.

Jak zapewnia producent, dzięki leczeniu nakładkami :beyli, pacjenci systematyzują i we wzmożony sposób dbają o higienę jamy ustnej. Według zaleceń, nakładki powinny być noszone 22 godziny na dobę. Szyny należy zdejmować przed spożywaniem posiłków lub piciem napojów (wyjątek stanowi woda). Po zakończeniu posiłku/picia należy bezwzględnie umyć zęby przed nałożeniem nakładek.