Ostatnie pożegnanie z dr n. med. Andrzejem Baszkowskim – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Z Oddziałów

Ostatnie pożegnanie z dr n. med. Andrzejem Baszkowskim

Dnia 12 grudnia 2021 zmarł dr n.med. Andrzej Baszkowski, specjalista chirurgii stomatologicznej, współtwórca Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, redaktor naczelny Biuletynu WIL , autor wstępnego felietonu czytanego zawsze z ogromnym zainteresowaniem. Dr Baszkowski był przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Komisji Stomatologicznej WIL a także wiceprezesem Wielkopolskiej Izby Lekarskiej i  Komisji Stomatologicznej NRL, wieloletnim członkiem Naczelnej Rady Lekarskiej. Był odznaczony Krzyżem Kawalerskim  Orderu Odrodzenia Polski.

Dr  Baszkowski to także nasz  ceniony negocjator z Narodowym Funduszem Zdrowia, zawsze zwolennik ugody i kompromisu, wyznawca tezy „będziesz ciężko pracował ale będziesz godnie żył” oraz „najlepszą modlitwą jest praca”. Andrzej był autorem opracowań z dziedziny historii stomatologii w Wielkopolsce, dowcipnym, pełnym uroku erudytą. Zmarł za wcześnie ku ogromnemu żalowi wszystkich którzy z Nim współpracowali, podróżowali i spierali się o autonomię stomatologii w ramach wspólnej izby lekarskiej. Był fantastycznym, ciepłym, mądrym człowiekiem.

Dr Andrzej Baszkowski był też członkiem i współpracownikiem Oddziału Poznańskiego  Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego , jurorem w konkursach podczas Saldentu i CEDE, duszą towarzystwa podczas spotkań na Kongresie FDI w Poznaniu. To z tego spotkania pochodzi zdjęcie Andrzeja Baszkowskiego i pani profesor Marii Kobylańskiej, dwojga niezwykłych osobowości z którymi  wielu z nas miało szczęście i zaszczyt  współpracować.

Pogrzeb Andrzeja Baszkowskiego zaplanowano na 23 grudnia 2021 o godz 13.10 na Cmentarzu Junikowskim.

Jako społeczność Polskiego Towarzystwa stomatologicznego rodzinie dr n. med Andrzeja Baszkowskiego składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Poznań, dnia 20 grudnia 2021