Mumbaj 2022 – rejestracja na kongres FDI rozpoczęta! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Z zagranicy

Mumbaj 2022 – rejestracja na kongres FDI rozpoczęta!

„Spotkajmy się ponownie i odbudujmy stomatologię w mieście marzeń” (ang. Reunite and Rebuild Dentistry in the City of Dreams) to hasło przewodnie przyszłorocznego Światowego Kongresu Stomatologicznego. Już dziś można zarejestrować swój udział wydarzeniu, którego gospodarzem będzie tym razem indyjski Mumbaj.

 

Sztandarowe wydarzenie w kalendarzu FDI ma odbyć się pomiędzy 29 września a 2 października 2022 roku w nowoczesnym Jio World Convention Centre w biznesowej dzielnicy Mumbaju. W przeciwieństwie do tegorocznego kongresu w Sydney, który ze względu na restrykcyjne ograniczenia pandemiczne w Australii pozostał wydarzeniem wirtualnym, następna edycja ma mieć charakter stacjonarny.

 

Ale możliwość spotkania się twarzą w twarz ze stomatologami z całego świata to tylko jeden z atutów wydarzenia w Mumbaju. Organizatorzy Światowego Kongresu zapewniają także nowatorski program naukowy, możliwość kształcenia ustawicznego, interaktywne fora obejmujące najistotniejsze zagadnienia współczesnej stomatologii, wystawę z udziałem najwybitniejszych postaci światowej stomatologii oraz wiele innych atrakcji, nad którymi pracuje cały sztab specjalistów.

 

Światowa Federacja Dentystyczna zachęca do tego, aby już dziś zarejestrować swój udział w kongresie FDI, a zarazem skorzystać z niższej opłaty za udział w tym wydarzeniu.

Organizatorzy przypominają także o możliwości nadsyłania przez zainteresowanych lekarzy abstraktów swoich wystąpień kongresowych. Czasu na to jest wciąż dużo, ponieważ termin składania streszczeń upływa w dniu 17 kwietnia 2022 roku. Warto przypomnieć, że w tym roku swoją wiedzą z uczestnikami kongresu w Sydney dzieliło się dwoje stomatologów z naszego kraju: dr n. med. Anna Jodłowska z Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr Paweł Szuba-Paszkiewicz z kliniki Estetique w Polanicy-Zdroju.

 

Współgospodarzem kongresu jest reprezentujące interesy ponad 75 000 dentystów Indyjskie Stowarzyszenie Stomatologiczne (Indian Dental Association; IDA), założone w 1946 roku, jeszcze przed uzyskaniem niepodległości przez Indie. Wydarzenie FDI będzie gościło na subkontynencie indyjskim nie po raz pierwszy – w 2014 roku kongres Światowej Federacji Dentystycznej odbył się w stolicy kraju, New Delhi.

 

Liczący około 20 milionów mieszkańców Mumbaj jest położony w zachodniej części kraju, na siedmiu wyspach na Oceanie Indyjskim. Miasto znane do 1995 roku pod nazwą Bombaj jest wiodącym ośrodkiem gospodarczym i finansowym Indii, stolicą mediów i kinematografii („Bollywood”, w którym każdego roku powstaje około 1000 filmów fabularnych).

Średnia dzienna temperatura w okresie trwania kongresu wynosi około 27–28oC. Termin wydarzenia FDI zbiega się z zakończeniem pory deszczowej, która trwa około czterech miesięcy.