Polskie akcenty podczas Kongresu FDI w Sydney – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Polskie akcenty podczas Kongresu FDI w Sydney

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia tegorocznego Kongresu FDI w Sydney. W gronie ponad 200 prelegentów tego największego na świecie wydarzenia edukacyjnego w stomatologii znalazło się dwoje Polaków: dr n. med. Anna Jodłowska oraz dr Paweł Szuba-Paszkiewicz.

Tegoroczny Kongres Światowej Federacji Stomatologicznej FDI – po odwołanej z powodu pandemii koronawirusa ubiegłorocznej edycji w Szanghaju – odbędzie się w dniach 26-29 września w Sydney w Australii. Po raz pierwszy w historii wydarzenie będzie miało charakter w pełni wirtualny – uczestnicy będą mogli na żywo obejrzeć ponad 200 prezentacji przygotowanych przez wykładowców z całego świata, wchodzić z nimi w interakcje, zadawać pytania, a Kongresowi będzie towarzyszyć wystawa stomatologiczna online, dostępna poprzez wirtualną platformę.

W prestiżowym gronie prelegentów tego największego na świecie wydarzenia edukacyjnego w stomatologii znalazło się dwoje Polaków: dr n. med. Anna Jodłowska oraz dr Paweł Szuba-Paszkiewicz.

Dr n. med. Anna Jodłowska jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym Zakładu Stomatologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz specjalistą stomatologii dziecięcej. Jej prezentacja dotyczyć będzie wpływu przeprowadzonej chemioterapii na rozwój zębów.

Dr Paweł Szuba-Paszkiewicz jest absolwentem stomatologii na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Obecnie pracuje w klinice Estetique w Polanicy Zdroju, gdzie zajmuje się m.in. zabiegami z wykorzystaniem technologii CAD/CAM oraz małoinwazyjną stomatologią estetyczną. 27 września przedstawi dwuczęściową prezentację dotyczącą technologii cyfrowej w protetyce i implantologii.

W imieniu FDI zachęcamy do udziału w Kongresie! (więcej informacji na stronie https://2021.world-dental-congress.org/)