Polskie Towarzystwo Stomatologiczne obejmuje patronatem akcję "Odczarowujemy wizytę u dentysty! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne obejmuje patronatem akcję “Odczarowujemy wizytę u dentysty!

Trwa kolejna edycja stomatologicznej akcji profilaktycznej dla rodziców i dzieci. Organizator, marka enel-med stomatologia wraz z portalem Mamy Mamom, w tym roku „odczarowuje wizytę u dentysty”. Honorowy Patronat nad akcją objęło Polskie Towarzystw Stomatologiczne.

Szerzenie świadomości na temat dbania o zęby, jest kluczowe w polepszeniu niechlubnych statystyk próchnicy naszego społeczeństwa. Akcja „Odczarowujemy wizytę u dentysty” na ma celu zwiększenie świadomości dbania o zdrowy uśmiech i edukowanie rodziców o potrzebie bezstresowego leczenia próchnicy zębów mlecznych i stałych.

Tegoroczne działania mają na celu zmianę sposobu myślenia rodzica i dziecka o pierwszej wizycie w gabinecie stomatologicznym. Zapobieganie traumom i niechęci odwiedzania dentysty na przeglądach, jest jej głównym celem. Niechlubne statystyki pokazują, że aż 60% opiekunów 3-latków nigdy nie odwiedziło stomatologa. Potrzeba zwiększenia ilości działań profilaktycznych jest w naszym kraju ogromna. Niewiedza opiekuna skutkuje między innymi powikłaniami zdrowotnymi, takimi jak mnogie ubytki próchnicowe u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszych, a u 9% osiemnastolatków brakami zębowymi.

Edukowanie opiekunów jest więc najistotniejsze, podkreślają organizatorzy- dlatego też zdecydowaliśmy się na podjęcie tego ważnego tematu, korzystając z możliwości szerokiego dotarcia jakie daje nam Internet. To rodzic kształtuje zachowania swojego dziecka, i jest dla nich przykładem. Wiedza i doświadczenia jakie przekazuje opiekun swoim pociechom są odzwierciedleniem jego dobrych lub złych doświadczeń. Wizyta adaptacyjna u dentysty jest więc kluczem do sukcesu, pozwala zapoznać się dziecku z nową przestrzenią, oraz poznać stomatologa i otoczenie w sprzyjających warunkach, bez strachu i bólu- informują organizatorzy.

Profilaktyczna inicjatywa, poprzez konkursy, zabawy a także artykuły edukacyjne, ma na celu zgromadzenie dzieci i rodziców na stronie i platformie Facebook, Instagram i portalu Mamy Mamom. Aktywne uczestniczenie rodziców w zdobywaniu wiedzy z pewnością zaowocuje pochyleniem się nad tematem charakteru pierwszej wizyty u stomatologa. Liczymy, że zachęci opiekunów do dyskusji na temat zdrowia zębów dziecka, oraz psychologicznych aspektach wizyt adaptacyjnych u dentysty.

W ramach akcji dorośli i rodzice mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji stomatologicznych do leczenia w narkozie i sedacji, bezpłatnych przeglądów stomatologicznych oraz zniżek na wypełnienie zęba. Szczegóły akcji dostępne są tutaj: https://promocja.enel.pl/odczarowujemy_pts