Nie żyje prof. Urszula Kaczmarek – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Nie żyje prof. Urszula Kaczmarek

Wielcy ludzie odchodzą! Ci, którzy tworzyli przyszłość i zawsze byli, uśmiechali się, czasami krzyczeli ale byli. Wyciągali pomocną dłoń a czasem skarcili, ale byli! Wydawało się, że to nigdy się nie zmieni! Byli, po prostu byli! Niestety czas ich nam ich zabrał i została pustka i żal!
Żal za osobą, która tworzyła polską stomatologię. Oddała się jej bez granic, codziennie, po trochę ale skutecznie do końca! Nie sposób opisać jej zasług i aktywności!
Zasług dla naszej Alma Mater, w której piastowała różne funkcje, dla stomatologii w której wytyczała drogi, pisała książki, artykuły, promowała i recenzowała doktoraty i habilitacje, wychowała wiele pokoleń lekarzy stomatologów!
Była, po prostu była i tworzyła! Zawsze będziemy pamiętać o naszych mistrzach.
prof. Kaczmarek była członkiem PTS od 1972, ostanie odznaczenie za Bene Meritus za wkład w rozwój polskiej stomatologii otrzymała w 2014 roku.
Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą w intencji prof. Urszuli Kaczmarek w czwartek 26 maja 2022r. o godz. 10:00 w Kościele pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Horbaczewskiego 20 we Wrocławiu.
Ceremonia pochówku odbędzie się w czwartek 26 maja 2022r. o godz. 14:30 na Cmentarzu Parafialnym przy Kościele Św. Rocha w Wieruszowie, ul. Św. Rocha (DW 450).
Społeczność Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego składa Rodzinie oraz Najbliższym najszczersze wyrazy współczucia.