Prof. Andrzej Matyja nowym prezesem NRL – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Prof. Andrzej Matyja nowym prezesem NRL

Prof. Andrzej Matyja nowym prezesem NRL

Nowym prezesem NRL VIII kadencji został prof. Andrzej Matyja (217 głosów, na zdjęciu po prawej), specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, który w tajnym głosowaniu pokonał Romualda Krajewskiego (129 głosów) i Krzysztofa Kordela (49 głosów). Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej został ponownie Grzegorz Wrona (209 głosów, na zdjęciu po lewej), który pokonał Wojciecha Drozda (186 głosów).

O to, co prof. Matyja, chwilę po wyborze, o współpracy z lekarzami dentystami powiedział w rozmowie z portalem infoDENT24.pl

„Siłą naszego samorządu jest jedność, ale mam równocześnie świadomość różnorodności zawodów lekarza i lekarza dentysty. Chciałbym zachować pełną autonomię środowiska lekarzy dentystów. Uszanuję wszelkie postulaty koleżanek i kolegów dentystów, jeżeli będą dotyczyć tej właśnie grupy. Gwarantuję, że to co przedstawią lekarze dentyści, będzie także moim stanowiskiem. Nie chciałbym wychodzić przed szereg i pouczać koleżanki i kolegów dentystów w sprawach ich dotyczących. Oczywiście takie prawo sobie gwarantuję, o ile dyskutować będziemy kwestie dotyczące całego samorządu – zapewnił Andrzej Matyja. Urzędującym prezesem NRL jestem zaledwie od kilku godzin i mam świadomość tego, że problemy w sposób szczególny dotykające środowisko lekarzy dentystów nie są mi w szczegółach znane, więc nie będę w tych sprawach składał deklaracji i oświadczeń”

Wkrótce na ręce nowego szefa samorządu lekarskiego trafi list gratulacyjny prof. Marzeny Dominiak. Z pewnością dojdzie również do spotkania.

Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu Polskie Towarzystwo Stomatologiczne odnowiło umowę o współpracę z NIL. Efektem działań jest m.in. cykl szkoleń realizowanych w ramach Ośrodka Doskonalenia Zawodowego NIL.