PTS nawiązał współpracę z European Society of Cosmetic Dentistry – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

PTS nawiązał współpracę z European Society of Cosmetic Dentistry

Pod koniec marca Polskie Towarzystwo Stomatologiczne rozpoczęło współpracę z Europejskim Towarzystwem Stomatologii Kosmetycznej (European Society of Cosmetic Dentistry; ESCD). Celem zawartej umowy jest stała i efektywna współpraca między obiema organizacjami. Ma ona obejmować wydawanie opinii i wniosków dotyczących kształcenia lekarzy dentystów i innych członków zespołu medycznego, podnoszenie świadomości społecznej w zakresie związku między zdrowiem jamy ustnej a zdrowiem ogólnym, jak również reprezentowanie polskich lekarzy stomatologów na arenie międzynarodowej.

European Society of Cosmetic Dentistry zostało powołane do życia w 2003 roku podczas spotkania na wyspie Capri (Włochy). Celem tej organizacji jest przede wszystkim promowanie badań naukowych i kształcenia ustawicznego w zakresie procedur estetycznych w stomatologii oraz w stomatologicznych technikach laboratoryjnych. Centrala Europejskiego Towarzystwa Stomatologii Kosmetycznej mieści się w Wiedniu, a na czele organizacji od 2015 roku stoi dr Florin Lazarescu.

Na stronie internetowej organizacji można przeczytać: – Europejskie Towarzystwo Stomatologii Kosmetycznej jest zdeterminowane, aby zapewnić każdemu, w przystępnej cenie, najwyższej klasy usługi i edukację. Zachęcamy wszystkich stomatologów lub członków zespołu do przyłączenia się do nas i czerpania korzyści z udostępnionych w atrakcyjnej, obniżonej cenie seminariów oraz bogactwa informacji i wiedzy fachowej zamieszczonej na stronie internetowej. Na naszych spotkaniach i warsztatach każdy zainteresowany stomatologią estetyczną znajdzie coś dla siebie. Nasze lokalne kluby (Study Clubs) w całej Europie oferują członkostwo stowarzyszone, a ESCD zapewnia godną szacunku ścieżkę szkoleniową prowadzącą do kwalifikacji akademickich.

Dostępny dla wszystkich lekarzy dentystów kontakt z Europejskim Towarzystwem Stomatologii Kosmetycznej zapewniają wspomniane Study Clubs ESCD, działające w każdym państwie, w którym organizacja ta ma swojego przedstawiciela. W krajowym Study Club lekarze mają szansę dowiedzieć się więcej na temat działalności Towarzystwa, zgłębić różnorodne tematy prezentowane przez certyfikowanych członków ESCD, a także zaproszonych wykładowców. Członkowie ESCD mają zapewniony bezpłatny wstęp do Study Clubs we wszystkich innych państwach świata, a także zniżkę na organizowane co roku spotkania. Warto wspomnieć, że najbliższe, dwudzieste już Doroczne Spotkanie Towarzystwa (ESCD Annual Meeting) odbędzie się w dniach 5–7 października 2023 roku we Wrocławiu.
Study Club ESCD działają obecnie w 28 państwach świata, m.in. w Polsce, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Francji, Hiszpanii, Rumunii, Wielkiej Brytanii i Włoszech, a poza Europą np. w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Pakistanie oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich.