PTS obejmuje Patronatem kongres ortodontyczny Tutti Druti Ortodonzia Italiana – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Wiedza

PTS obejmuje Patronatem kongres ortodontyczny Tutti Druti Ortodonzia Italiana

Pierwszy taki międzynarodowy Kongres ortodontyczny w Polsce!

Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się międzynarodowy kongres ortodontyczny Tutti Druti Ortodonzia Italiana we Wrocławiu, który Polskie Towarzystwo Stomatologiczne objęło swoim Patronatem podejmując się roli promotora tego wydarzenia w środowisku dentystycznym. Warto w tym miejscu nadmienić, iż organizatorem tego kongresu jest Polskie Towarzystwo Techniki Ortodontycznej (PTTO) we współpracy z włoskim towarzystwem ORTEC.

 

W dniach 18 – 20 maja 2023 roku, do Wrocławia przyjedzie kilkunastu wykładowców z Włoch: lekarzy, techników, zespołów lekarz-technik. Włoscy ortodonci są liderami tej dziedziny w Europie.

Wśród tematów poruszanych podczas kongresu znajdą się ortodoncja w świecie cyfrowym czy leczenie czynnościowe od klasyki, przez nowoczesność po przyszłość. Nie zabraknie również najświeższej wiedzy z zakresu zakotwienia szkieletowego. To także warsztaty i pokazy firm. Podczas trzech dni wydarzenia czeka nas łącznie 6 sesji merytorycznych, 6 warsztatów i wykładów firm oraz wystąpienia 16 wykładowców. Wydarzenie zainaugurowane zostanie wykładek prof. Emilio Contini  na temat harmonii w ortodoncji. Nie zabraknie także panelu dyskusyjnego, który poprowadzony zostanie przez prof. Dr hab. Joannę Lis. Kongres to nie tylko część merytoryczna, to również możliwość skorzystania z oferty wystawców. Złotym sponsorem wydarzenia została firma Polkard Bis, wyłączny dystrybutor Leone. Do grona partnerów, jako strategiczny partner wspierający dołączyła firma Polkard, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Dentaurum w Polsce. Kongres został również objęty patronatem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

IV Kongres PTTO odbywać się będzie w przestrzeniach hotelu Mercure Wrocław Centrum, przy pl. Dominikańskim 1.

Pełen program jest dostępny na stronie internetowej Towarzystwa pod adresem www.ptto.org.pl/program

Rejestracja: https://4kongresptto2023.syskonf.pl/

Do zobaczenia we Wrocławiu!