Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: rozkręcamy się!

Aktualności

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: rozkręcamy się!

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: rozkręcamy się!

Organizatorzy WrocFlow, które zaplanowano w dniach 15-17 marca, poprosili prof. Marzenę Dominiak, prezydenta Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego o podsumowanie trwających obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej. Oto co usłyszeli.

Dokładne podsumowanie będziemy mogli zrobić dopiero pod koniec kwietnia. Wiele inicjatyw zostało rozłożonych w czasie, realizowane były już w styczniu i lutym, będą również w kwietniu. To cieszy i stanowi dowód na coraz większe zainteresowanie projektem. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej ma swoją konkretną datę w kalendarzu, ale od zawsze przekonujemy, że 20 marca jest wyłącznie kulminacyjnym momentem. Na rzecz promocji zdrowia jamy ustnej można i trzeba działać zawsze. Stąd m.in. uchwała ustanawiająca marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej.

Wracając do pytania. Zainteresowanie akcją to jedno, rezultaty to drugie. W tym roku przekonywaliśmy, że dieta bogata w cukier jest niekorzystna dla zdrowia jamy ustnej i zdrowia ogólnego, zachęcaliśmy do regularnych badań w kierunku nowotworów jamy ustnej, zwracaliśmy uwagę na konieczność troski o zęby mleczne. Budowanie świadomości to proces, a kampania jest wyłącznie jego elementem. Mam jednak nadzieję, że skutecznym. To poniekąd będziemy mogli ocenić w przyszłości.

Tegoroczne obchody odbywały się na wielu płaszczyznach. Przygotowaliśmy wiele materiałów informacyjno-edukacyjnych. Wraz z partnerami akcji przeprowadzaliśmy badania w gabinetach mobilnych, również dla kibiców piłki nożnej. Spot kampanii wyświetlany jest ciągle w komunikacji miejskiej, były debaty, akcje w szkołach, przedszkolach, gabinetach. Wydaje nam się, że Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej zaczyna być zauważalnym wydarzeniem.

Czytaj całą rozmowę.

Czytaj także:

 

To nic, że wypadną. Leczymy mleczaki! – nowy projekt edukacyjny

Śląsk Wrocław partnerem, bramkarz Ambasadorem, dentobus pod stadionem

O co chodzi z obchodami ŚDZJU i kampanią „Polska mówi #aaa!”?

Udostępnij profil kampanii „Polska mówi #aaa!”

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej 2019 – preludium

Marek Michalak: szkoła to miejsce na rozmowę o zdrowiu jamy ustnej

Honorowy Patronat Prezydenta Wrocławia

IZŻ Patronem Honorowym kampanii “Polska mówi #aaa!”

Marzec Miesiącem Zdrowia Jamy Ustnej!

Komentarze