Za dwa tygodnie rusza VI Kongres Stomatologii PTS-u w Nadarzynie – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Za dwa tygodnie rusza VI Kongres Stomatologii PTS-u w Nadarzynie

Przypominamy, że zaledwie kilkanaście dni pozostało do rozpoczęcia Kongresu Stomatologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Odbędzie się on w trakcie Międzynarodowych Targów Warsaw Dental Medica Show 2023 w centrum targowo-wystawienniczym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Hasło wiodące szóstej edycji brzmi: „Przyszłość stomatologii. Praktyczne rozwiązania”. 

Tym, co charakteryzuje tegoroczną edycję kongresu jest niezwykle staranny dobór podejmowanej tematyki i zaproszonych wykładowców, a taka kombinacja zapewni uczestnikom zdobycie praktycznych umiejętności, które będą mogli zastosować w swojej codziennej pracy. Zakres tematyczny prezentacji obejmuje przede wszystkim zagadnienia z periodontologii, endodoncji, implantoprotetyki oraz stomatologii estetycznej. Wśród wykładowców znalazły się takie autorytety polskiej stomatologii, jak m.in. prof. dr hab. n. med. Marcin Kozakiewicz, prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski, dr n. med. Hubert Gołąbek oraz dr hab. n. med. Bartłomiej Górski oraz uznani wykładowcy z Uniwersytetu w Stambule: prof. Hande Şar Sancaklı i prof. Ali Çekici. Prezentacje ekspertów będą odbywały się przez wszystkie trzy dni kongresowe – od czwartku (7 września) do soboty (9 września).

Nie sposób nie wspomnieć o zaplanowanym na sobotnie przedpołudnie panelu dyskusyjnym. W jego trakcie eksperci z PTS-u wraz z licznie zaproszonymi gośćmi, którzy reprezentują różne stanowiska, będą debatowali na temat kompetencji w leczeniu pacjentów stomatologicznych przez lekarzy dentystów bez i ze specjalizacją, a także o pojawiających się nowych formach kształcenia lekarzy stomatologów.

Przy okazji warto docenić rolę, jaką w tworzeniu programu naukowego i organizacji VI Kongresu odgrywają dwaj główni architekci tego wydarzenia: prof. Tomasz Gedrange i prof. Tomasz Konopka. Prof. dr hab. n. med. Marzenia Dominiak napisała: – Kierownikiem merytorycznym Kongresu Stomatologii, dorocznej międzynarodowej konferencji organizowanej przez PTS we współpracy z Ptak Warsaw EXPO jest prof. Tomasz Gedrange. Współorganizuje ten projekt z wiceprezydentem PTS prof. Tomaszem Konopką już od trzeciej edycji. Razem, w programie naukowym, zwracają uwagę na aspekty kliniczne w oparciu o sprawdzoną, przewidywalną wiedzę (evidence-based medicine).

– Zaproszenie do udziału w Kongresie jak do tej pory przyjęli uznani wykładowcy z kraju i ze świata, reprezentanci różnych specjalności stomatologicznych i nie tylko! Warto przypomnieć, że jednym z czołowych wykładowców był prof. Krzysztof Simon, który swoim wykładem ściągnął na salę wykładową ponad 300 słuchaczy! Nie zabrakło ani ortodoncji, ani endodoncji, ani chirurgii szczękowo-twarzowej, czyli tych specjalności, które często nie pojawiają się razem, a są domeną współczesnej stomatologii. Nowoczesne i dobrze dobrane tematy i ciekawi wykładowcy gwarantują zdobycie wiedzy i właściwe zainwestowanie czasu! – dodała prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Tych, którzy nie zdążyli jeszcze bezpłatnie zarejestrować swojego udziału w tym wydarzeniu, zapraszamy na stronę internetową Kongresu Stomatologii.