Zapraszamy na 20. Doroczne Spotkanie ESCD we Wrocławiu! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Zapraszamy na 20. Doroczne Spotkanie ESCD we Wrocławiu!

Przed dwoma miesiącami informowaliśmy o nawiązaniu przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne współpracy z Europejskim Towarzystwem Stomatologii Kosmetycznej (European Society of Cosmetic Dentistry). Jednym z pierwszych efektów współdziałania obu organizacji jest decyzja o przeprowadzeniu w naszym kraju jubileuszowego, 20. Dorocznego Spotkania ESCD (ESCD Annual Meeting).

Wydarzenie to odbędzie się w dniach 5–7 października we Wrocławiu. Na stronie internetowej ESCD napisano: – Drodzy Członkowie, Koledzy i Przyjaciele, z wielką przyjemnością ogłaszamy nasze kolejne Doroczne Spotkanie z okazji 20-lecia istnienia ESCD! Przygotujcie się na niezwykłe chwile, przyjazną, legendarną atmosferę ESCD, dzielenie się wiedzą i przyswajanie jej, liczne spostrzeżenia i inspirację od najlepszych prelegentów i ekspertów stomatologii estetycznej z całego świata! Tej jesieni czekamy na Was we Wrocławiu!

W gronie około dwudziestu wykładowców, którzy podzielą się swoim doświadczeniem z uczestnikami, znaleźli się uznani praktycy i eksperci z Chin, Hiszpanii, Niemiec, Rumunii, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy oraz Włoch. Polskę podczas Dorocznego Spotkania reprezentować będzie dwoje specjalistów: prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak oraz dr n. med. Maciej Żarow.

Europejskie Towarzystwo Stomatologii Kosmetycznej istnieje od 2003 roku, a spotkanie, podczas którego doszło do jego utworzenia, miało miejsce na wyspie Capri. Siedzibą władz ESCD jest Wiedeń, a na czele tej organizacji od ośmiu lat stoi dr Florin Lazarescu. Podstawowym celem Towarzystwa jest promowanie badań naukowych i kształcenia ustawicznego w zakresie procedur estetycznych w stomatologii oraz w stomatologicznych technikach laboratoryjnych.

Jubileuszowe Spotkanie European Society of Cosmetic Dentistry odbędzie się w pięciogwiazdkowym The Bridge Hotel Wroclaw, położnym na Ostrowie Tumskim (dla uczestników przewidziane zostały atrakcyjne rabaty). Do końca czerwca skorzystać można także z niższej ceny udziału w tym wydarzeniu. Wynosi ona 290 € dla członków European Society of Cosmetic Dentistry, ale również osób legitymujących się członkostwem w dwóch polskich organizacjach stomatologicznych: PTS oraz PASE. W cenę biletu wliczony jest udział w przyjęciu powitalnym, które odbędzie się 5 października. Koszt udziału lekarzy dentystów do 28. roku życia wynosi 180 €, a studentów stomatologii – 70 €.

Do udziału w tym wydarzeniu zachęcamy wszystkich lekarzy stomatologów, którym bliska jest idea zapewnienia nie tylko znakomitej funkcji, ale także estetyki odpowiadającej oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów. Więcej szczegółów na temat obchodzonego w stolicy Dolnego Śląska jubileuszu znaleźć można na stronie internetowej ESCD.