Dla pacjentów i lekarzy: mapa pracujących gabinetów stomatologicznych

COVID-19

Dla pacjentów i lekarzy: mapa pracujących gabinetów stomatologicznych

Jest pierwsza wersja ogólnopolskiej mapy placówek stomatologicznych, do których mogą zgłaszać się pacjenci w nagłych potrzebach.

Przypomnijmy, iż ze względu na rozprzestrzenianie się COVID-19 część gabinetów stomatologicznych w kraju ograniczyła swoja działalność lub jest zamkniętych. Jest jednak wiele placówek, którym udało się stworzyć bezpieczne warunki pracy, umożliwiające leczenie pilnych przypadków zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia lub Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Autorami mapy z listą takich miejsc jest lekarz dentysta Olga Sowińska oraz technik dentystyczny Rafał Szymelfejnik. Projekt postanowiło wesprzeć, a także pomóc rozbudować, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

– To była spontaniczna decyzja. W pierwszej fazie stworzyliśmy mapę dla kolegów po fachu, którzy zmuszeni do ograniczenia swojej działalności leczniczej w obawie o zdrowie pacjentów i własne, szukali miejsc, do których mogliby skierować swoich pacjentów. Dane zbieraliśmy na jednej z grup dyskusyjnych w social mediach. Szybko okazało się jednak, że wiedzy o czynnych gabinetach stomatologicznych poszukują również pacjenci, a tematem interesują się media. Oddajemy do użytku pierwszą wersję mapy. Liczymy, że dzięki niej część pacjentów zazna ulgi w sytuacjach nagłych. Postanowiliśmy, że projekt zostanie rozbudowany. Wkrótce do użytku oddamy formularz dla właścicieli praktyk, a mapa będzie dużo praktyczniejsza dla pacjentów – informują autorzy projektu oraz Polskie Towarzystwo Stomatologiczne.

MAPA GABINETÓW – wersja aktualna (kliknij)

 

Jak korzystać z mapy?

  1. Mapa opracowana została w oparciu o zgłoszenia właścicieli praktyk. Nie jest to mapa placówek rekomendowanych. Organizatorzy projektu nie biorą odpowiedzialności za to czy placówka przyjmie pacjenta, jakość usług czy ceny.
  2. Przed wizytą w gabinecie  należy OBOWIĄZKOWO potwierdzić ten fakt telefonicznie lub mailowo. Dane do gabinetów dostępne są na mapie.
  3. Mapa jest aktualizowana. Wkrótce na stronie PTS zostanie uruchomiony formularz dla właścicieli gabinetów, którzy chcą umieścić placówkę na mapie.