Dołącz do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Warto!

COVID-19

Dołącz do PTS. Udowadniamy, że warto!

W ciągu ostatnich kilkunastu tygodni – tak trudnych dla całej branży dentystycznej – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne udowodniło, że jest organizacją, na którą można liczyć.

Epidemia COVID-19 była zaskoczeniem dla wszystkich. Nie było schematów, wiedzy opartej na faktach, własnych doświadczeń. Czytaliśmy, analizowaliśmy fakty, dyskutowaliśmy w gronie ekspertów, zbieraliśmy dane – w ten sposób powstawały kolejne pomysły i projekty towarzystwa. Bez wyjątku tworzone były z myślą o wszystkich członkach zespołów stomatologicznych, dla gabinetów prywatnych i z kontraktem NFZ, nie tylko o tych, którzy należą do PTS. Nie myli się ten, kto nic nie robi, ta maksyma pozwalała nam z optymizmem stawiać kolejne kroki. I pewnie w ten sposób będziemy pracować w najbliższym czasie.

– Ostatnie miesiące udowodniły, że polska stomatologia potrzebuje silnego towarzystwa stomatologicznego. PTS wielokrotnie brało na własne barki ciężar odpowiedzialności za kluczowe problemy, które ujawniła epidemia koronawirusa. Z pomocy PTS, czy to w postaci bazy wiedzy, praktycznych rekomendacji, webinarów, mapy czynnych gabinetów, czy obrony przed hejtem pacjentów, mogli skorzystać wszyscy, nie tylko Ci legitymujący się członkostwem. Wielokrotnie nasze działania wykraczały po cele ujęte w statucie, ale czuliśmy, że tego właśnie potrzebują nasi koledzy i koleżanki. Dziękujemy wszystkim za każdą pomoc: ekspertom, pracownikom PTS, Partnerom – podkreśla prof. Marzena Dominiak.

Szefowa PTS zauważa, że projektów może być więcej, ale potrzebne jest jeszcze silniejsze zaangażowanie.

– W PTS jesteśmy otwarci na nowe pomysły i ręce do pracy. Idea współpracy jest dla nas bardzo ważna. Zapraszamy do PTS wszystkich, którym na sercu leży dobro polskiej stomatologii, rejestracja jest bardzo prosta – dodaje prof. Dominiak.

Pomimo ograniczonych możliwości kadrowych Polskie Towarzystwo Stomatologiczne może pochwalić się szeregiem zainicjowanych projektów. Wśród najcenniejszych należy wyróżnić:

– stworzenie centrum wiedzy o COVID-19 w stomatologii oraz wytycznych dla gabinetów,

– zrealizowanie cyklu webinarów prowadzonych przez ekspertów PTS,

– opracowanie mapy gabinetów stomatologicznych przyjmujących pacjentów w czasie COVID-19,

MarketPlace Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego,

– reprezentowanie środowiska w mediach ogólnopolskich,

– przygotowanie, wspólnie z Partnerami, materiałów edukacyjnych (m.in. filmy, plakaty)

– dystrybucja tzw. zestawów pomocowych PTS (pakiety środków ochrony indywidualnej)

Członkostwo w PTS to nie tylko projekty związane z epidemią COVID-19, to także zniżki na ciekawe kongresy czy publikacje naukowe.

Rejestracja w poczet członków PTS odbywa się poprzez bezpłatną aplikację mobilną. Aby zapisać się do PTS należy zeskanować kod QR z grafiki zamieszczonej przy tekście lub odwiedzić link: https://pts-app.pl/signup.