COVID-19: mapa pracujących gabinetów stomatologicznych

COVID-19

COVID-19: mapa pracujących gabinetów stomatologicznych

Gdzie udać się z bólem zęba do lekarza dentysty, w sytuacji gdy wiele gabinetów ograniczyło lub zamknęło swoją działalność z powodu COVID-19? Pomoże w tym mapa placówek dostępna na stronie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Mapa zostaje oddana do użytku (8 kwietnia) ze 130 gabinetami, które zgłosiły przyjęcie pacjentów w trybie pilnym. Z pewnością ta liczba zwiększy się w kolejnych dniach, a może i tygodniach. Mapa będzie aktualizowana na bieżąco. Użytkownicy mogą szukać gabinetów wybierając z filtra właściwe województwo. Czynne gabinety pojawiają się na mapie w formie pinezek, a dane teleadresowe placówki (nazwa, kontakt) – po kliknięciu wybranej. Na mapie umieszczono kontakt do gabinetów prywatnych oraz realizująch kontrakt NFZ.

Jak korzystać z mapy?

  1. Mapa opracowana została w oparciu o zgłoszenia właścicieli praktyk. Nie jest to mapa placówek rekomendowanych PTS. Organizatorzy projektu nie biorą odpowiedzialności za to czy placówka przyjmie pacjenta, jakość usług czy ceny.
  2. Przed wizytą w gabinecie  należy OBOWIĄZKOWO potwierdzić ten fakt telefonicznie lub mailowo. Dane do gabinetów dostępne są na mapie.
  3. Mapa jest aktualizowana.

Inicjatorami stworzenia mapy oraz autorami jej pierwszej wersji są lek. dent. Olga Sowińska oraz tech. dent. Rafał Szymelfejnik. Więcej informacji o projekcie TUTAJ. Serdecznie dziękujemy!