Jubileusz PTS - charytatywnie zawsze warto pomagać! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Jubileusz PTS – charytatywnie zawsze warto pomagać!

Już za tydzień rozpoczyna się niezwykłe wydarzenie z okazji obchodów 70 lat Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów będzie to święto polskiej stomatologii w trzech wymiarach: edukacyjnym, integracyjnym oraz charytatywnym. Pierwsze z tych dwóch celów zostały jakiś czas temu zakomunikowane, teraz nadszedł czas na komunikację naszego celu charytatywnego.

Podczas części wieczornej uroczystości obchodów Jubileuszu 70 lat PTS wspólnie z Fundacją Zobacz Mnie zostanie zainaugurowana charytatywna zbiórka pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc stomatologiczną dzieciom z najuboższych rodzin. Planujemy zbiórkę prowadzić do 31 grudnia 2021 roku i całość zebranej kwoty oraz datki od sponsorów przeznaczyć na objęcie opieką stomatologiczną wybranych razem z Fundacją rodzin, które potrzebują pomocy w tym zakresie. Projekt został przeznaczony do realizacji w 2022 roku i jego zasięg głównie zależy od wielkości zebranych środków z przeznaczeniem na ten cel.

„Przygotowaliśmy do licytacji małe dzieła sztuki, specjalnie zamówione z tej okazji u wrocławskich artystów, gdzie na każdym z nich znajdzie się unikatowy podpis znanych osób ze świata sportu, sztuki oraz telewizji, które dodatkowo mamy nadzieję podniosą wysokość licytowanych kwot za atrybuty aukcyjne, które zasilą budżet przeznaczony do realizacji celu charytatywnego. Już teraz możemy z dumą ogłosić, że jednym, z nich będzie unikalne dzieło sztuki, z podpisem laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, Pani Olgi Tokarczuk, która postanowiła wspomóc ten szczytny cel, za co serdecznie dziękujemy” – mówi prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS.

Wiemy jak w bardzo złym stanie jest zdrowie Polaków w zakresie jamy ustnej dla osób mających łatwy dostęp do opieki zdrowotnej dlatego tez postanowiliśmy wspólnie jako środowisko pomóc rodzinom, których nie stać na podstawową opiekę stomatologiczną. Leczenie planujemy zrealizować w wybranych klinikach naszych członków PTS, którzy są w stanie objąć opieką stomatologiczną rodziny w każdej części Polski. Jeśli akcja w 2022 roku zakończy się sukcesem, jest wielka szansa, że zostanie z nami na stałe, gdzie każdego roku będziemy mieli ambicje pomagać – powiedział Piotr Flejszar, Dyrektor Biura Zarządu Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Podczas Jubileuszu PTS spotkamy wielu wybitnych przedstawicieli polskiej stomatologii oraz gości specjalnych jak:

Prof. dr hab. Krzysztof Simon kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, dr Andrzej Cisło Wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Iwona Świętkowska Wiceprezes ds. Stomatologii Dolnośląskiej Izby Lekarskiej, prof. dr hab. Mriusz Lipski, prof. Svante Twetman, prof. dr hab. Małgorzata Pietruska, dr n.med. Łukasz Tyszler- wiceprezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szcecinie prof. dr hab. Jan Krzysztof Pietruski, prof. dr hab. Marzena Dominiak Prezydent PTS, Prof. dr hab. Marek Ziętek Prezydent Honorowy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Prof. dr hab. Bartłomiej W. Loster,  Past Prezydent, dr n.med. Agnieszka Ruchała-Tyszler – przewodnicząca Komisji Stomatologicznej Okręgowej Rady Lekarskiej w Szcecinie i wielu innych znakomitych gości ze świata stomatologii i nie tylko.

Cześć wieczorną poprowadzi Bartek Jędrzejak, znany i ceniony prezenter z TVN a gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Piaseczny z zespołem.

Do zobaczenia w Łodzi!