PTS nie zwalnia tempa – II posiedzenie ZG – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

PTS nie zwalnia tempa – II posiedzenie ZG

PTS nie zwalnia tempa – II posiedzenie ZG

Sprawozdanie z audytu poprzedniego Zarządu, przedstawienie struktury czasopism, omówienie dotychczasowych działań oraz zaprezentowanie aktywności w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej i kampanii „Polska mówi #aaa” – to tylko niektóre z tematów, które znalazły się w porządku obrad posiedzenia Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, które odbyło się 9 marca 2018 w Krakowie.

Spotkanie w Krakowie było okazją do zaprezentowania zgromadzonym struktury biura ZG oraz przedstawienia poszczególnych osób pracujących w biurze. Oczekiwanym przez wszystkich punktem było przedstawienie sprawozdania z audytu poprzedniego Zarządu PTS, który miał dać odpowiedź na wiele istotnych z perspektywy planowanych działań pytań. Do sprawozdania z audytu odniósł się uczestniczący w posiedzeniu prof. dr hab. Bartłomiej W. Loster, do 8 grudnia 2017 r. Prezydent towarzystwa.

Następnie uczestnicy przyjęli sprawozdanie z wdrożenia jednolitego systemu księgowego dla wszystkich Oddziałów PTS.

PTS nie zwalnia tempa – II posiedzenie ZG

Punktem wyjścia do dyskusji o naukowych czasopismach wydawanych dotychczas przez PTS był znakomity wykład prof. Tomasza Konopki. Wiceprezydent PTS próbował znaleźć odpowiedź na pytanie, kiedy i w jaki sposób wprowadzić rodzimy periodyk naukowy na tzw. listę filadelfijską. Dyskusja o przyszłości czasopism PTS będzie kontynuowana.

Istotnym elementem agendy było sprawozdanie z realizacji obchodów Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej i kampanii „Polska mówi aaa” oraz z przygotowań do 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej, nad którego programem edukacyjnym czuwa Rada Naukowa pod przewodnictwem prof. Marzeny Dominiak. Wstępny program wydarzenia oraz logistykę stoiska PTS omówiła Ewa Mastalerz, współwłaścicielka firmy Exactus, organizatora CEDE.

W kolejnej części prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, prezydent-elekt EADMFR przedstawiła plan szkoleń Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Naczelnej Izby Lekarskiej z zakresu diagnostyki radiologicznej, a dr n. med. Kinga Grzech-Leśniak, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej – w zakresie jej dziedziny.

W części kończącej omawianie spraw bieżących przedstawiciele firmy Apache Polska, obsługującej terminale płatnicze, przedstawili korzyści dla członków PTS płynące z zawartego porozumienia.

PTS nie zwalnia tempa – II posiedzenie ZG

W efekcie wielu głosowań wybrano m.in. Administratora Bezpieczeństwa Informacji (ABI) – Lucynę Jasińską, Administratora Bezpieczeństwa Systemów Informatycznych (ABSI) – Jarosława Kaciubę oraz osobę odpowiedzialną za public relations – Łukasza Sowę (ewiDENTniepr.pl).

Uczestnicy obrad zdecydowali o przedłużeniu Znaku Akceptacji PTS na 2018 r. dla produktów: Zdrowy Lizak Mniam-Mniam z witaminą C i D na ząbki, kości, odporność o smaku malinowym i smaku truskawkowym (STARPHARMA SP.Z O.O.).