Sekcja Profilaktyki i Promocji PTS już działa

Aktualności

Sekcja Profilaktyki i Promocji PTS już działa

Sekcja Profilaktyki i Promocji PTS już działa

– Sekcja będzie jednoczyć wszelkie inicjatywy zmierzające do rozwoju zawodu higienistki stomatologicznej oraz inicjować i wspierać projekty, które będą zwiększać stomatologiczną świadomość Polaków – podkreślała dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska podczas pierwszego spotkania Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS, które odbyło się 11 kwietnia w Krakowie.

W Krakowie, w kilkunastoosobowym gronie, rozmawiano o wyzwaniach niedawno powołanej sekcji. Podczas spotkania omówiono priorytety oraz przedstawiono pomysły projektów, którymi grupa ma zająć się w pierwszej kolejności. Nie zdradzając szczegółów, higienistki planują m.in. znaczące przedsięwzięcie, które skierowane będzie do uczniów liceów w całym kraju.  Jak podkreślają autorki pomysłu, to ważna i pomijana obecnie grupa, w dużej mierze samodzielnie decydująca o własnych nawykach i zachowaniach zdrowotnych.

W Krakowie ustalono, że sekcja powoła zespoły robocze, tak, aby zadania sekcji realizowane były w sposób skuteczniejszy.

Wśród gości specjalnych pierwszego zebrania sekcji były m.in. Anita Walczak, szefowa Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej (PAPS) oraz Małgorzata Niedźwiedzka, założycielka Fundacji Z uśmiechem przez życie do walki z nowotworami jamy ustnej. Obie Panie wyraziły chęć współpracy z sekcją na różnych płaszczyznach, w tym w zakresie promocji badań przesiewowych w kierunku nowotworów głowy i szyi.

Przypominamy, że sekcja otwarta jest na nowych członków. Od kilku dni rejestracja odbywa się już w pełni mobilnej formule – tutaj.

Zachęcamy jednocześnie do zapoznania się z rozmową z dypl. hig. stom. Katarzyną Ostrowską, którą opublikował portal dentalradio.pl

http://www.dentalradio.pl/news/show/po_co_sekcja_profilaktyki_i_promocji_zdrowia_wywiad__0