Higieniski i asystentki – czas na rejestrację w PTS!

Aktualności

Higieniski i asystentki – czas na rejestrację!

Higieniski i asystentki – czas na rejestrację!

Higienistki i asystentki stomatologiczne mogą już zapisywać się do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Na stronie internetowej PTS pojawił się formularz rejestracyjny przygotowany specjalnie dla Członków Wspierających.

Aby zostać Członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego (w przypadku higienistek i asystentek Członkiem Wspierającym), należy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny TUTAJ. Kandydat uzupełnia w nim pola dotyczące danych osobowych oraz wskazuje oddział PTS, do którego chce przynależeć. W formularzu pada również pytanie o partycypację w strukturach innych organizacji środowiskowych: PAPS, SPHS, PSHS lub Klubu Higienistek.

Czytaj także: Prezydent PTS o współpracy z higienistkami

Alternatywą dla rejestracji online jest pobranie formularza w PDF, wypełnienie go, a następnie odesłanie go drogą mailową (biuro@pts.net.pl) lub tradycyjną (ul. Krakowska 26, 50-425 Wrocław).

Warunkiem sine qua non jest opłata rejestracyjna w wysokości 50 zł (wpisowowe) + 100 (składka pełnopłatna).

Kandydat na Członka Wspierającego PTS zobowiązuje się do przestrzegania statutu PTS oraz regularnego uczestnictwa w pracach Towarzystwa oraz Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

Sekcja Profilaktyki i Promocji Zdrowia

Przypomnijmy, że 16 stycznia br. na posiedzeniu Zarządu Głównego PTS podjęto uchwałę o powołaniu Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS. Zadaniem członków Sekcji będzie przede wszystkim upowszechnianie wiedzy w zakresie zdrowia jamy ustnej. Promocja będzie realizowane poprzez programy profilaktyczne zgodne z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Europejskiej Federacji Higieny Stomatologicznej (EDHF) czy Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Rolą Sekcji będzie również proponowanie i konsultowanie rozwiązań prawnych dotyczących kształcenia przed i podyplomowego higienistek i asystentek. Do sekcji będą mogli również należeć lekarze dentyści.